Obývací pokoj s kuchyní

Datum říjen 2019
Lokalita Praha-Břevnov
Klient David
Kategorie Obytné

Byt v novostavbě na Břevnově o velikosti 2 kk je postaven v souladu s dnešními trendy a požadavky. Industriální styl společných prostor obytného domu pak doplňuje provedení samotného bytu. 

Naše řešení

Pro kuchyň je v bytě vyhrazen menší prostor a tak přidáváme efekt zavěšené pracovní sekce s podsvětlením, který prostoru uleví a pocitově jej zvětší. Zároveň nám světlo do interiéru přinese příjemnou, jemnou atmosféru. Kuchyň má vše, co má mít (lednice, mrazák, myčku, indukční desku, digestoř) a spoustu úložného prostoru. Linie jsme zvolili jednoduché, graficky čisté.

Na kuchyňskou sekci navazuje jídelní a pracovní stůl. S kuchyňskou linkou je zasnoubený a drží se pěkně za ruce. :-) Má pár překvapení v podobě schované zásuvky a odkládacího prostoru, kam se dají rychle uklidit drobnosti. A tak rychle z pracovního stolu uděláme malý stůl pro romantickou večeři. 

Na jídelnu navazuje komoda. Je zavěšená na stěně stejně jako kuchyňská linka a je podsvětlená. Atmosféra s nepřímým spodním světlem je večer moc příjemná. Podsvícení je instalováno na pohybové čidlo a tak, když v noci přijdete do obývacího pokoje, světlo vás neoslní a neprobudí. Úplně nefandíme televizím v obýváku coby oltáři, který prostoru dominuje. Schovali jsme jí proto za posuvný obraz, který je zavěšený na konzoli schované do svítidla, které osvětluje stěnu za komodou. A tak tu máme několik funkcí v jednom kusu nábytku.

Sedací souprava a křeslo je doplněno menšími mobilními stolky, aby v prostoru nepřekážely a daly se přenášet dle potřeby. Jsou to všechno pěkné kousky od renomovaných skandinávských značek za rozumnou cenu.